Zdecydowałam się na Klub Szwajcarski, bo wydał mi się interesujący ze względu na swoją formę. Są to rozmowy, których tematem jest kraj, w którym obecnie mieszkam, czyli Szwajcaria. Staram się być na bieżąco z lokalnymi wydarzeniami, ale zawsze podczas rozmów dowiaduję się czegoś nowego i ciekawego, a także mogę poćwiczyć język.
Na zajęciach zawsze czułam się bardzo swobodnie, 60 minut mija bardzo szybko i jest też miłym przerywnikim w pracy. Kurs oferuje praktykę językową, a także różne informacje praktyczne i ciekawostki na temat Szwajcarii i życia w niej. Na zajęciach w Klubie Szwajcarskim dowiedziałam się kilku rzeczy, o których wcześniej nie miałam pojęcia. Ciekawa jest także wymiana doświadczeń i opinii z innymi dziewczynami mieszkającymi w tym kraju.