Z Diana pracuje juz od ponad dwóch lat (od poziomu A2+). Najpierw uczestniczyłam w kursie indywidualnym, dzięki któremu zaczęłam prowadzić krótkie rozmowy w tym języku.
W zeszłym roku postanowiłam spróbować innej formuły i zapisałam się na kurs grupowy Mowa i Słowa. Była to bardzo dobra decyzja.
Grupa jest kameralna, dzięki czemu każdy uczestnik kursu ma okazje do wypowiedzi. Diana poświęca każdemu uczniowi podczas zajęć dużo uwagi – zadaje dodatkowe pytania i koryguje błędy.
Na plus jest także luźna i pozytywna atmosfera. Grupa się wspiera i mobilizuje do ćwiczeń.
Ten kurs to już inny poziom. Wybrałam go ponieważ nie tylko „chce się dogadać po niemiecku”, ale również wyrazić swoje opinie, uczucia i myśli.
Praca w grupie stwarza właśnie taka możliwość i daje pole do dyskusji. Diana jest zawsze na bieżąco z wydarzeniami w krajach niemieckojęzycznych i jej propozycje tematów są bardzo ciekawe i angażujące do myślenia.
Po 4 miesiącach kursu zauważyłam, że częściej używam trudniejszego słownictwa i o wiele więcej rozumiem, kiedy czytam po niemiecku trudniejsze artykuły lub opinie ekspertów.